HURDA AKÜ FİYATLARI

By | 9 Aralık 2015
HURDA AKÜ FİYATLARI
2.88 (57.5%) 8 votes

Akü kısaca akümülatör kelimesinin kısaltılmış halidir. Akü elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çevirir ve lazım olduğunda depolanan kimyasal enerjiyi elektrik enerjisi olarak aktaran akım toplayıcıdır. Genel anlamda yeniden kullanılabilme özelliğini yitirmiş, işlevsel olarak bir değeri olmayan miladı dolmuş bütün madde ve malzemelere hurdadiyoruz. Buradan yola çıkacak olursa kullanım ömrü dolan ve çalışamayacak durumda olan akülerde hurda akü denilmekte olup hurda olarak alınıp satılmaktadır. Hurda akü fiyatları en iyi şekilde hurda akü alım satım yapan firmalardan öğrenilebilmektedir. Bunun için bu işi yapan firmaların sitelerine girip iletişim bilgilerinden ister telefon ile arayarak ister mail yoluyla ilgili bilgileri net bir şeklide alabilirsiniz.
Türkiye’nin önde gelen akümülatör üreticilileri ve geri kazanım sanayicilerinin bir araya gelerek kurduğu Aküder’in tek bir amacı vardır. Bu amaç atık pil ve akümülatörlerin çevreye ve insan sağlığına olumsuz yönde zarar vermesini engellemektir. Bunun için bu atık akülerin ve pillerin toplanması, taşınması ve geri kazanılması maksadıyla kurulmuştur. Hurda akü fiyatları faklı nedenlere bağlı olarak değişmektedir. Tüketiciden toplayıcıya ulaşıncaya kadar geçen süreç ve depolanma tesisinde tutulma süresi fiyatları etkilemektedir.
Akümülatör sektörü son yıllarda önemli çalışmalar kaydederek hem kalitesini hem de iş kapasitesini oldukça yukarılara çekmiştir. Özellikle sektörün önde gelen büyük ve köklü firmaları son teknoloji yatırımları ile güçlerine güç katmakla birlikte yurtdışındaki birçok firmayla kalite ve kapasite açısından rekabet edecek kıvama gelmiştir. Aküler genel olarak araç ve iş makinalarında kullanılmakla birlikte farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Hurda akü fiyatları araştırılmadan elinizde bulunan hurda akülerinizi satmayın öncelikle sektör içinde bir ön araştırma yapın ve en iyi fiyat veren firma ile satış konusunda masaya oturun. Bunun yanı sıra çevreye karşı duyarlı bir kişi iseniz lisanslı araçlar ile hurda akü toplayan firmalar ile çalışın.

One thought on “HURDA AKÜ FİYATLARI

 1. hüseyin özker

  merhaba
  hurda akü
  hurda pilastik
  hurda döküm motor
  hurda demir
  bu ürünlerin şu anki alış ve satı fiyatı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir