HURDA PLASTİK FİYATLARI

By | 9 Aralık 2015
HURDA PLASTİK FİYATLARI
2.82 (56.47%) 17 votes

Miladı dolmuş, artık kullanılmayacak durumda olan malzemelerin genel ismi hurdadır. Genel anlamda bir değeri olmayan bu ürünler bilinenin aksine sanayi bakımından gelişmiş ülkelerde oldukça değerlidir, recycle olarak bilinen geri dönüştürme işlemiyle bu malzemeler değerlendirildiğinden dolayı sanayi bakımından gelişmiş ülkelerde hurdaya çıkmış ürünler tamamen işlevsiz sayılmaz. Hurda plastik fiyatları da elinizdeki hurdanın durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Diğer hurda cinsleri gibi plastik hurda da sanayide oldukça önemli bir yere sahiptir.

 
Hurda nedir denildiğinde ilk olarak aklımıza evdeki eski ve çalışmayan elektronik aletler gelse de hurda sayılabilecek malzemeler plastikten altın ve gümüşe, polyester ürün artıklarından kullanılmayacak durumda olan otomobil parçalarına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Altın ve gümüş hurdaları dışındaki tüm eski eşyaların ortak özelliği artık bir daha kullanılamayacak duruma gelmiş olmalarıdır fakat bu altın ve gümüş gibi diğer hurda malzemelerin de dönüştürülerek yeniden kullanılamayacağı anlamına gelmemektedir. Plastik eşyalar çoğunlukla değersiz görülse de hurda plastik fiyatları da azımsanmayacak miktardadır. Plastik hurdası da diğer hurda malzemeler gibi geri dönüşümün önemli bir parçasıdır. Yani bugün hurda olarak sayılabilecek tüm ürünler geri dönüşüm sayesinde yarın tekrar hayatımızda faydalı bir eşya olarak yer alabilir. Özellikle endüstriyel ürünler söz konusu olduğunda bu geri dönüşüm yöntemi ile birçok hurda malzeme tekrar hayata kazandırılmaktadır.

 
Geri dönüşüme uygun olan malzemeler arasında en yaygın olanları; metal hurdası, otomobil hurdası, plastik hurdası, elektronik hurdalar, bilgisayar hurdası ve kağıt hurdası olarak sıralamak mümkün. Yelpaze oldukça geniş olduğundan dolayı hurda fiyatları da kendi içerisinde değişiklik göstermektedir. Hurda plastik fiyatları da kendi kategorisinde belli bir değere sahip olduğundan dolayı buna göre ücretlendirilmektedir.

One thought on “HURDA PLASTİK FİYATLARI

  1. necmi mersin Türkiye.

    değerli abim benim yorumum Alışfiyatlarınız çok düşük neden karton fiyatları 1999yılında 0400 şimdiki fiyat yarısı ve pilastikyumaşakğı var sekurrt olanı var bunları kurnazlar0600krş alıyorlar üç mislisine satıyorlar Aleminyum bira kolakutularıda ucuza alıyorlar binlercetoplayıcın akları nı çalıyorlar ben bunlrı gödüm şunu belirtmek istiyorum bizim insanlar üç beş ton hurdayla fabrikaya malınısatmayageliyorüçbeşkuruşfazlayasatarımdiye ama maalesefhurdayı alacağıyere satacak arkadaşlara diyorlar sizi kim gönderdireferanssızkim vatandaşın malınìkelepircilere vermekzorunda kalıyorhepbuyalandünyayı dünmeyelim kulhakkıylagitmeyelimesasdünyaya .bizlerereferans soran fabrikada yetkili kişilere üçbe§ kuruş verseydikbizim gibi toplayacınmalı gitmezdi çokgünah saygılarımla hayırlıpazarlar.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir